Xray Audit (all releases) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Forms
id: Formulir

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Link
id: Tautan

en: Parent
id: Induk

en: Settings
id: Pengaturan

en: View
id: Lihat

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Active
id: Aktif

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Revisions
id: Revisi

en: Last access
id: Akses terakhir

en: Field type
id: Jenis bidang isian

en: Count
id: Jumlah

en: Data Type
id: Jenis Data

en: Role
id: Peran

en: Multiplier
id: Pengali

en: Entity
id: Entitas

en: Blocked
id: Diblokir

en: Permissions
id: Kewenangan

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Reports
id: Laporan

en: Formatter
id: Pengformat

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundle
id: Bundel
