Xray Audit (all releases) - en to ja translation catalogue (48 entries)

en: Forms
ja: フォーム

en: Status
ja: 状態

en: Group
ja: グループ

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Link
ja: リンク

en: Parent
ja: 親

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Total
ja: 合計

en: Unknown
ja: 不明

en: Active
ja: アクティブ

en: Database
ja: データベース

en: Host
ja: ホスト

en: Published
ja: 掲載

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Last access
ja: 前回のアクセス

en: Field type
ja: フィールドタイプ

en: Count
ja: カウント

en: Data Type
ja: データ タイプ

en: Id
ja: ID

en: Role
ja: 役割

en: Class
ja: クラス

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Level
ja: レベル

en: Multiplier
ja: 乗数

en: Entity
ja: エンティティ

en: Blocked
ja: ブロック

en: Permissions
ja: 権限

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Mandatory
ja: 必須

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Translatable
ja: 翻訳可能

en: Packages
ja: パッケージ

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Reports
ja: レポート

en: Field Name
ja: フィールド名

en: Cardinality
ja: カーディナリティ

en: Formatter
ja: フォーマッター

en: Download CSV
ja: CSVダウンロード

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Bundle
ja: バンドル

en: Architecture
ja: アーキテクチャー

en: Langcode
ja: 言語コード

en: Default value callback
ja: デフォルトのバリューコールバック
