Xray Audit (all releases) - en to oc translation catalogue (57 entries)

en: Forms
oc: Formularis

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Closed
oc: Tampat

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Project
oc: Projèctes

en: Edit
oc: Modificar

en: None
oc: Pas cap

en: Link
oc: Ligam

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Summary
oc: Resumit

en: Open
oc: Dobèrt

en: Views
oc: Vistas

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: Modules
oc: Moduls

en: Menu
oc: Menú

en: Theme
oc: Tèma

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Link Title
oc: Títol del Ligam

en: Active
oc: Actiu

en: Database
oc: Basa de donadas

en: Module
oc: Modul

en: Host
oc: Òste

en: Published
oc: Publicat

en: Last access
oc: Darrièr accès

en: Field type
oc: Tipe de camp

en: Count
oc: Descompte

en: Link URL
oc: Url del Ligam

en: Role
oc: Ròtle

en: Level
oc: Nivèl

en: Operation
oc: Operacion

en: Entity
oc: Entitat

en: Blocked
oc: Blocat

en: Installed
oc: Installat

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Translatable
oc: Tradusible

en: Profiles
oc: Perfils

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Reports
oc: Rapòrts

en: Formatter
oc: Aisina de mesa en forma

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Recommended version
oc: Version recomanada

en: Bundle
oc: Paquet

en: Machine Name
oc: Nom sistèma
