Xray Audit (2.0.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (77 entries)

en: Forms
sv: Formulär

en: Title
sv: Titel

en: Group
sv: Grupp

en: Type
sv: Typ

en: Closed
sv: Stängd

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Project
sv: Projekt

en: Download
sv: Ladda ned

en: Edit
sv: Redigera

en: None
sv: Ingen

en: Link
sv: Länk

en: Parent
sv: Ovanliggande

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: Open
sv: Öppen

en: Views
sv: Vyer

en: View
sv: Visa

en: Path
sv: Sökväg

en: Modules
sv: Moduler

en: Menu
sv: Meny

en: Theme
sv: Tema

en: Total
sv: Totalt

en: Unknown
sv: Okänd

en: Link Title
sv: Titel på länk

en: Active
sv: Aktiv

en: Database
sv: Databas

en: Module
sv: Modul

en: Host
sv: Värd

en: Published
sv: Publicerad

en: Revisions
sv: Versioner

en: Last access
sv: Senast åtkomst

en: Field type
sv: Fälttyp

en: Fields
sv: Fält

en: Count
sv: Antal

en: Link URL
sv: URL för länk

en: Role
sv: Roll

en: Class
sv: Klass

en: Provider
sv: Leverantör

en: Level
sv: Nivå

en: Operation
sv: Funktion

en: Multiplier
sv: Multiplikator

en: Menu Name
sv: Namn på meny

en: Entity
sv: Objekt

en: id
sv: ID

en: Blocked
sv: Spärrad

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: Installed
sv: Installerad

en: Display label
sv: Etikett för visning

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Webform
sv: Webbformulär

en: Mandatory
sv: Obligatoriskt

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Translatable
sv: Översättningsbar

en: Profiles
sv: Profiler

en: Packages
sv: Paket

en: Package
sv: Paket

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Reports
sv: Rapporter

en: Cardinality
sv: Huvudsaklig

en: Formatter
sv: Formaterare

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Recommended version
sv: Rekommenderad version

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Machine Name
sv: Maskinläsbart namn

en: Breakpoints
sv: Brytpunkter

en: Langcode
sv: Språkkod

en: Block layout
sv: Blocklayout

en: Visibility Conditions
sv: Visningsvillkor

en: Default value callback
sv: Förvalt värde för återanrop
