Xray Audit (2.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (96 entries)

en: Forms
uk: Форми

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Group
uk: Група

en: Type
uk: Тип

en: Closed
uk: Закрито

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Project
uk: Проект

en: Download
uk: Завантаження

en: Version
uk: Версія

en: Edit
uk: Редагувати

en: None
uk: Немає

en: Link
uk: Посилання

en: Parent
uk: Батько

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Summary
uk: Резюме

en: Open
uk: Відкрито

en: Views
uk: Види

en: View
uk: Перегляд

en: Path
uk: Шлях

en: Modules
uk: Модулі

en: Region
uk: Область

en: Menu
uk: Меню

en: Theme
uk: Тема

en: Total
uk: Всього

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Link Title
uk: Заголовок посилання

en: Active
uk: Активно

en: Database
uk: База даних

en: Module
uk: Модуль

en: Host
uk: Хост

en: Published
uk: Опубліковано

en: Revisions
uk: Редакції

en: Last access
uk: Останній доступ

en: Field type
uk: Тип поля

en: Fields
uk: Поля

en: Count
uk: Лічильник

en: Data Type
uk: Тип даних

en: Computed
uk: Обчислено

en: Id
uk: Ідентифікатор

en: Link URL
uk: URL-адреса посилання

en: Role
uk: Роль

en: Class
uk: Клас

en: Provider
uk: Постачальник

en: Level
uk: Рівень

en: Operation
uk: Дія

en: Multiplier
uk: Множник

en: Menu Name
uk: Назва меню.

en: Entity
uk: Сутність

en: Blocked
uk: Заблоковано

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Installed
uk: Встановлено

en: Display label
uk: Мітка для показу

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Webform
uk: Вебформа

en: Mandatory
uk: Обов'язкове

en: Default value
uk: Базове значення

en: Translatable
uk: Доступний для перекладу

en: Profiles
uk: Профілі

en: Used
uk: Використано

en: Link Description
uk: Опис веб-адреси

en: Packages
uk: Пакунки

en: Package
uk: Пакунок

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Others
uk: Інші

en: About
uk: Про модуль

en: Reports
uk: Звіти

en: Field Name
uk: Ім'я поля

en: Cardinality
uk: Кардинальність

en: Formatter
uk: Форматер

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Recommended version
uk: Рекомендована версія

en: Bundle
uk: Пакет

en: Handlers
uk: Обробники

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: Architecture
uk: Архітектура

en: Read Only
uk: Лише для читання

en: TOTAL
uk: ЗАГАЛОМ

en: Display ID
uk: ID дисплею

en: View Mode
uk: Режим перегляду

en: Size (MB)
uk: Розмір (МБ)

en: Breakpoints
uk: Точки переходу

en: External link
uk: Зовнішнє посилання

en: Langcode
uk: Код мови

en: Block layout
uk: Схема блоків

en: Visibility Conditions
uk: Умови видимості

en: Default value callback
uk: Базове значення для функції зворотнього виклику

en: Block page
uk: Сторінка блоку

en: Internal Page Cache module
uk: Модуль Внутрішній кеш сторінок
