Xray Audit (2.0.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (39 entries)

en: Forms
ur: فارم

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Group
ur: گروپ

en: Type
ur: قِسم

en: Closed
ur: بند کردیا گیا

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Download
ur: ڈاؤن لوڈ کریں

en: Version
ur: ورژن

en: Edit
ur: تدوین

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Link
ur: ربط

en: Parent
ur: پیرنٹ

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: Summary
ur: خلاصہ

en: Open
ur: کھلا

en: Views
ur: ویوز

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Path
ur: پاتھ

en: Modules
ur: موڈیولز

en: Region
ur: علاقہ

en: Menu
ur: مینیو

en: ID
ur: شناخت

en: Active
ur: فعال

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Field type
ur: فیلڈ کی قسم

en: Provider
ur: سہولت کار

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Translatable
ur: قابلِ ترجمہ

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Bundle
ur: بنڈل

en: Default value callback
ur: طے شدہ قدر کا کال بیک
