Xtended Content (8.x-0.8) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Content
de: Inhalt

en: List
de: Liste

en: Edit
de: Bearbeiten

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Label
de: Beschriftung

en: View
de: Ansicht

en: Revisions
de: Revisionen

en: N/A
de: n. v.

en: Maximum length
de: Maximallänge

en: About
de: Über

en: Create @name
de: @name erstellen

en: The maximum length of the field in characters.
de: Die Maximallänge des Feldes in Zeichen

en: - Select a value -
de: - Wert wählen -

en: Text value
de: Textwert

en: %name: may not be longer than @max characters.
de: %name: darf nicht länger sein als @max Zeichen.
