Xtended Content (8.x-0.9) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Content
fr: Contenu

en: List
fr: Lister

en: Edit
fr: Modifier

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: Revisions
fr: Versions

en: Maximum length
fr: Taille maximale

en: About
fr: À propos

en: Create @name
fr: Créer @name

en: The maximum length of the field in characters.
fr: La longueur maximale du champ en nombre de caractères.

en: - Select a value -
fr: - Choisir une valeur -

en: Text value
fr: Valeur textuelle

en: %name: may not be longer than @max characters.
fr: %name : ne peut dépasser @max caractères.
