Xtended Content (8.x-0.9) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: List
it: Elenco

en: Edit
it: Modifica

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Revisions
it: Revisioni

en: N/A
it: N/D

en: Maximum length
it: Lunghezza massima

en: About
it: Informazioni

en: Create @name
it: Crea @name

en: The maximum length of the field in characters.
it: Numero massimo di caratteri del campo.

en: - Select a value -
it: - Selezionare un valore -

en: Text value
it: Valore testuale

en: %name: may not be longer than @max characters.
it: %name: non può essere più lungo di @max caratteri.
