Xtended Content (8.x-0.9) - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: List
nl: Lijst

en: Edit
nl: Bewerken

en: - None -
nl: - Geen -

en: View
nl: Weergeven

en: Revisions
nl: Revisies

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Maximum length
nl: Maximumlengte

en: About
nl: Over

en: Create @name
nl: @name aanmaken

en: The maximum length of the field in characters.
nl: De maximumlengte van het veld in karakters.

en: - Select a value -
nl: - Selecteer een waarde -

en: Text value
nl: Tekstwaarde

en: %name: may not be longer than @max characters.
nl: %name: mag niet langer zijn dan @max tekens.
