Xtended Content (8.x-0.10) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Eliminar

en: Content
pt: Conteúdo

en: List
pt: Lista

en: Edit
pt: Editar

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Label
pt: Etiqueta

en: View
pt: Mostrar

en: Revisions
pt: Revisões

en: N/A
pt: N/D

en: Maximum length
pt: Comprimento máximo

en: About
pt: Sobre

en: Create @name
pt: Criar @name

en: The maximum length of the field in characters.
pt: O comprimento máximo do campo em caracteres.

en: - Select a value -
pt: - Selecione um valor -

en: Text value
pt: Valor de texto

en: %name: may not be longer than @max characters.
pt: %name: não deve ter mais de @max caracteres.
