Xtended Content Entity (2.2.11) - en to pl translation catalogue (57 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Value
pl: Wartość

en: Type
pl: Typ

en: List
pl: Lista

en: Description
pl: Opis

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Edit
pl: Edytuj

en: - None -
pl: - Brak -

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: View
pl: Widok

en: Path
pl: Ścieżka

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Options
pl: Opcje

en: Created
pl: Utworzono

en: N/A
pl: niedostępne

en: Authored by
pl: Autor

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: Method
pl: Metoda

en: Button
pl: Przycisk

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: Handler
pl: Format

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Token
pl: Wzorzec

en: Definition
pl: Definicja

en: Limit
pl: Ograniczenie

en: Query
pl: Zapytanie

en: Revert
pl: Przywróć

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Enable debug mode
pl: Włącz tryb debugowania

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Timeout
pl: Czas oczekiwania

en: Debug
pl: Debugowanie

en: Server
pl: Serwer

en: Identifier
pl: Identyfikator

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: About
pl: O stronie

en: Cardinality
pl: Liczność

en: Theme function
pl: Funkcja szablonu

en: Handlers
pl: Procedury obsługi

en: The maximum length of the field in characters.
pl: Maksymalna liczba znaków w polu.

en: Connection
pl: Połączenie

en: Entity Type
pl: Typ encji

en: Limited
pl: Ograniczone

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: - Select a value -
pl: - Wybierz wartość -

en: A human-readable title for this option set.
pl: Przyjazny dla użytkownika tytuł tego zestawu opcji.

en: Text value
pl: Wartość tekstowa

en: Allowed number of values
pl: Dozwolona liczba wartości

en: Number of values is required.
pl: Określenie liczby możliwych wartości jest wymagane

en: %name: may not be longer than @max characters.
pl: %name: nie może być dłuższe niż @max znaków.

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: @langname revisions for %title
pl: Wersje %title w języku @langname
