Xtended Content Entity (2.2.11) - en to ru translation catalogue (61 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Value
ru: Значение

en: Type
ru: Тип

en: List
ru: Список

en: Description
ru: Описание

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: View
ru: Просмотр

en: Path
ru: Путь

en: Advanced settings
ru: Расширенные настройки

en: Options
ru: Настройки

en: Created
ru: Создано

en: Host
ru: Хост

en: N/A
ru: Н/Д

en: Authored by
ru: Автор

en: Unlimited
ru: Неограничено

en: Method
ru: Метод

en: Button
ru: Кнопка

en: Maximum length
ru: Максимальная длина

en: Handler
ru: Обработчик

en: Port
ru: Порт

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Token
ru: Токен

en: Definition
ru: Определение

en: Limit
ru: Предел

en: Query
ru: Запрос

en: Revert
ru: Вернуть

en: Revisions for %title
ru: Редакции %title

en: Revision
ru: Редакция

en: Changed
ru: Изменение

en: Environment
ru: Окружение

en: Revision of %title from %date
ru: Редакция %title от %date

en: Timeout
ru: Время ожидания

en: Debug
ru: Отладка

en: Server
ru: Сервер

en: Identifier
ru: Идентификатор

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: About
ru: Информация

en: Cardinality
ru: Количество элементов

en: File options
ru: Файловые опции

en: The maximum length of the field in characters.
ru: Максимальная длина поля в символах.

en: Connection
ru: Соединение

en: Entity Type
ru: Тип сущности

en: Limited
ru: Ограничено

en: Current revision
ru: Текущая редакция

en: - Select a value -
ru: - Выберите значение -

en: undefined
ru: неизвестно

en: Text value
ru: Текстовое значение

en: Allowed number of values
ru: Допустимое количество значений

en: Number of values is required.
ru: Количество значений обязательно для заполнения.

en: %name: may not be longer than @max characters.
ru: %name: не может превышать @max символов.

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: @date by @username
ru: @date от @username

en: @langname revisions for %title
ru: Редакции @langname для материала  %title

en: Create new %type_name entities
ru: Создать сущности %type_name
