Xtended Content Entity (2.2.11) - en to cs translation catalogue (46 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Value
cs: Hodnota

en: Type
cs: Typ

en: List
cs: Seznam

en: Description
cs: Popis

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Edit
cs: Upravit

en: - None -
cs: - Nic -

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: View
cs: Zobrazit

en: Path
cs: Cesta

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: Options
cs: Možnosti

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Host
cs: Hostitel

en: Authored by
cs: Autor

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Method
cs: Metoda

en: Button
cs: Tlačítko

en: Maximum length
cs: Maximální délka

en: Handler
cs: Ovladač

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Definition
cs: Definice

en: Query
cs: Dotaz

en: Revert
cs: Vrátit

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: Revision
cs: Revize

en: Changed
cs: Změněno

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: Debug
cs: Ladění

en: Identifier
cs: Identifikátor

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: File options
cs: Možnosti souboru

en: The maximum length of the field in characters.
cs: Maximální délka pole (počet znaků)

en: Entity Type
cs: Typ entity

en: Limited
cs: Omezeno

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: - Select a value -
cs: -Vybrat hodnotu -

en: Text value
cs: Textová hodnota

en: Allowed number of values
cs: Povolený počet hodnot

en: %name: may not be longer than @max characters.
cs: %name: nesmí být delší než @max znaků.

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label
