Xtended Content Entity (2.2.11) - en to el translation catalogue (47 entries)

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Value
el: Αξία

en: Type
el: Τύπος

en: List
el: Λίστα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: View
el: Προβολή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Options
el: Επιλογές

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Host
el: Υπολογιστής βάσης

en: N/A
el: Μ/Δ

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Method
el: Μέθοδος

en: Button
el: Κουμπί

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Port
el: Θύρα

en: Are you sure you want to delete %name?
el: Είστε σίγουρος πως θέλετε να διαγράψετε το %name;

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Definition
el: Ορισμός

en: Limit
el: Όριο

en: Query
el: Ερώτημα

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Revisions for %title
el: Αναθεωρήσεις του %title

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Revision of %title from %date
el: Αναθεώρηση του %title της %date

en: Debug
el: Αποσφαλμάτωση

en: Identifier
el: Αναγνωριστικό

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: About
el: Περί

en: The maximum length of the field in characters.
el: Το μέγιστο μήκος του πεδίου σε χαρακτήρες.

en: Limited
el: Περιορισμένο

en: Current revision
el: Τρέχουσα αναθεώρηση

en: - Select a value -
el: - Επιλέξτε μία τιμή -

en: Text value
el: Τιμή κειμένου

en: Allowed number of values
el: Επιτρεπόμενος αριθμός τιμών

en: Number of values is required.
el: Το πλήθος των τιμών είναι απαραίτητο.

en: %name: may not be longer than @max characters.
el: Το %name: δεν πρέπει να υπερβαίνει τους @max χαρακτήρες.
