Xtended Content Entity (2.2.11) - en to mr translation catalogue (21 entries)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: List
mr: यादी

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Edit
mr: संपादन

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: View
mr: बघा

en: Path
mr: रस्ता

en: ID
mr: आय डी

en: Options
mr: विकल्प

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Authored by
mr: लेखक

en: Unlimited
mr: अमर्यादित

en: Method
mr: पद्धत(Method)

en: Maximum length
mr: कमाल लांबी
