Xtended Content Entity (2.2.11) - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Description
ro: Descriere

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: View
ro: Afișează

en: Path
ro: Cale

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Options
ro: Opțiuni

en: Created
ro: Creat

en: Host
ro: Gazdă

en: N/A
ro: N/D

en: Authored by
ro: Autor

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Method
ro: Metodă

en: Button
ro: Buton

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: Handler
ro: Operator

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Token
ro: Simbol

en: Definition
ro: Definiție

en: Limit
ro: Limită

en: Query
ro: Interogare

en: Revert
ro: Revenire

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Identifier
ro: Identificator

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Cardinality
ro: Cardinalitate

en: The maximum length of the field in characters.
ro: Lungimea maximă a câmpului în caractere.

en: Limited
ro: Limitat

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: - Select a value -
ro: - Selectați o valoare -

en: Text value
ro: Valoare text

en: Allowed number of values
ro: Număr de valori permise

en: Number of values is required.
ro: Numărul de valori este necesar.

en: %name: may not be longer than @max characters.
ro: %name: nu poate fi mai lung de @max caractere.

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title
