Xtended Content Entity (2.2.11) - en to vi translation catalogue (45 entries)

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Value
vi: Giá trị

en: Type
vi: Kiểu

en: List
vi: Danh sách

en: Description
vi: Mô tả

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Edit
vi: Sửa

en: - None -
vi: - Không -

en: Name
vi: Tên

en: Label
vi: Nhãn

en: View
vi: Xem

en: Path
vi: Đường dẫn

en: Advanced settings
vi: Các thiết lập nâng cao

en: ID
vi: Mã

en: Options
vi: Tùy chọn

en: Created
vi: Tạo bởi

en: Authored by
vi: Tạo bởi

en: Unlimited
vi: Không giới hạn

en: Method
vi: Phương thức

en: File type
vi: Kiểu tập tin

en: Button
vi: Nút

en: Maximum length
vi: Độ dài tối đa

en: Handler
vi: Bộ quản lý

en: Port
vi: Cổng

en: Definition
vi: Định nghĩa

en: Limit
vi: Giới hạn

en: Query
vi: Truy vấn

en: Revert
vi: Trở lại

en: Revisions for %title
vi: Các bản duyệt cho %title

en: Revision
vi: Bản duyệt

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Environment
vi: Môi trường

en: Revision of %title from %date
vi: Bản duyệt của %title từ %date

en: Debug
vi: Tìm lỗi

en: Server
vi: Máy chủ

en: Identifier
vi: Định danh

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: About
vi: Giới thiệu

en: File options
vi: Tùy chọn tập tin

en: The maximum length of the field in characters.
vi: Số ký tự tối đa của trường.

en: Connection
vi: Kết nối

en: - Select a value -
vi: - Chọn một giá trị -

en: undefined
vi: chưa xác định
