Yes! another statistics module (8.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (30 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Groups
tr: Gruplar

en: Group
tr: Grup

en: Type
tr: Tip

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Size
tr: Boyut

en: None
tr: Hiçbiri

en: Views
tr: Görünümler

en: Total
tr: Toplam

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Files
tr: Dosyalar

en: Active
tr: Etkin

en: Count
tr: Sayaç

en: Nodes
tr: Düğümler

en: Terms
tr: Terimler

en: Members
tr: Üyeler

en: My groups
tr: Gruplarım

en: Role
tr: Rol

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Entity
tr: Nesne

en: Blocked
tr: Engellendi

en: Blocks
tr: Bloklar

en: Menus
tr: Menüler

en: Extension
tr: Uzantı

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Permanent
tr: Kalıcı

en: Temporary
tr: Geçici

en: Entities
tr: Nesneler (entity)

en: statistics
tr: istatistikler

en: Entity types
tr: Varlık tipleri
