Yes! another statistics module (8.x-1.0-alpha9) - en to kk translation catalogue (23 entries)

en: Status
kk: Жағдайы

en: Groups
kk: Группалар

en: Type
kk: Тип

en: Comments
kk: Пікірлер

en: Size
kk: Көлем

en: None
kk: Ешқайсысы

en: Update
kk: Жанарту

en: Vocabularies
kk: Сөздіктер *

en: Statistics
kk: Статистика

en: User
kk: Пайдаланушы

en: Create
kk: Қосу

en: All
kk: Барлық

en: Active
kk: Белсенді

en: Never
kk: Ешқашан

en: Roles
kk: Рөлдер

en: Fields
kk: Өрістер

en: Count
kk: Саны

en: Users
kk: Пайдаланушылар

en: Operation
kk: Операция

en: Languages
kk: Тілдер

en: Blocked
kk: Бұғатталған

en: Blocks
kk: Блоктар

en: Menus
kk: Мәзірлер
