Yes! another statistics module (8.x-1.1) - en to fa translation catalogue (46 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Size
fa: اندازه

en: None
fa: هیچ

en: Views
fa: نماها

en: Access
fa: دسترسی

en: Vocabularies
fa: واژگان‌ها

en: Updated
fa: به‌روز

en: Last month
fa: ماه گذشته

en: Total
fa: مجموع

en: Statistics
fa: آمار

en: User
fa: کاربر

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Node types
fa: انواع گره

en: Never
fa: هیچوقت

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Fields
fa: فیلدها

en: Count
fa: شمارش

en: Nodes
fa: گره‌ها

en: Terms
fa: واژه‌ها

en: Members
fa: اعضا

en: My groups
fa: گروه‌های من

en: Role
fa: نقش

en: Users
fa: کاربران

en: Languages
fa: زبان‌ها

en: Today
fa: امروز

en: Entity
fa: عنصر

en: Blocked
fa: مسدود شده

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Menus
fa: منوها

en: Extension
fa: پسوند

en: Node count
fa: تعداد گره‌ها

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Last week
fa: هفته گذشته

en: Permanent
fa: دائمی

en: Temporary
fa: موقت

en: New users
fa: کاربران جدید

en: Entities
fa: موجودیت‌ها

en: Image styles
fa: سبک‌های تصویر

en: statistics
fa: امار
