Yet another statistics module (8.x-1.1) - en to tr translation catalogue (51 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Groups
tr: Gruplar

en: Group
tr: Grup

en: Type
tr: Tip

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Size
tr: Boyut

en: None
tr: Hiçbiri

en: Views
tr: Görünümler

en: Access
tr: Erişim

en: Vocabularies
tr: Sözlükler

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Last month
tr: Geçen ay

en: Total
tr: Toplam

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: User
tr: Kullanıcı

en: Files
tr: Dosyalar

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Active
tr: Etkin

en: Node types
tr: Düğüm türleri

en: Never
tr: Asla

en: Roles
tr: Roller

en: Fields
tr: Alanlar

en: Count
tr: Sayaç

en: Nodes
tr: Düğümler

en: Terms
tr: Terimler

en: Members
tr: Üyeler

en: My groups
tr: Gruplarım

en: Role
tr: Rol

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Languages
tr: Diller

en: Today
tr: Bugün

en: Entity
tr: Nesne

en: Blocked
tr: Engellendi

en: Percentage
tr: Yüzde

en: Blocks
tr: Bloklar

en: Menus
tr: Menüler

en: Extension
tr: Uzantı

en: Node count
tr: Düğüm sayısı

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Webform submissions
tr: Webform gönderileri

en: Last week
tr: Geçen hafta

en: Last year
tr: Geçen yıl

en: Permanent
tr: Kalıcı

en: Temporary
tr: Geçici

en: New users
tr: Yeni kullanıcı

en: Entities
tr: Nesneler (entity)

en: Image styles
tr: Resim stilleri

en: statistics
tr: istatistikler

en: Custom blocks
tr: Özel bloklar

en: Entity types
tr: Varlık tipleri
