Yet another statistics module (8.x-1.5) - en to de translation catalogue (91 entries)

en: Groups
de: Gruppen

en: Group
de: Gruppe

en: Type
de: Typ

en: List
de: Liste

en: Comments
de: Kommentare

en: Size
de: Größe

en: None
de: Keine

en: Views
de: Ansichten

en: Access
de: Zugriff

en: Vocabularies
de: Vokabulare

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Last month
de: Letzter Monat

en: Total
de: Gesamt

en: Statistics
de: Statistiken

en: User
de: Benutzer

en: Files
de: Dateien

en: Created
de: Erstellt

en: All
de: Alle

en: Active
de: Aktiv

en: Node types
de: Inhaltstypen

en: Never
de: Nie

en: Roles
de: Rollen

en: Fields
de: Felder

en: Count
de: Anzahl

en: Nodes
de: Inhalte

en: Terms
de: Begriffe

en: Members
de: Mitglieder

en: My groups
de: Meine Gruppen

en: Role
de: Rolle

en: Users
de: Benutzer

en: Languages
de: Sprachen

en: Today
de: Heute

en: Entity
de: Entität

en: Blocked
de: Gesperrt

en: My files
de: Meine Dateien

en: Percentage
de: Prozentsatz

en: Webforms
de: Webformulare

en: Blocks
de: Blöcke

en: Menus
de: Menüs

en: Extension
de: Erweiterung

en: Node count
de: Anzahl der Beiträge

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Webform submissions
de: Webformular-Eingaben

en: Last week
de: Letzte Woche

en: Last year
de: Letztes Jahr

en: Permanent
de: Dauerhaft

en: Temporary
de: Temporär

en: No data found.
de: Keine Daten gefunden.

en: Contents
de: Inhalt

en: New users
de: Neue Benutzer

en: Entities
de: Entitäten

en: Image styles
de: Bildstile

en: Site statistics
de: Website-Statistiken

en: statistics
de: Statistiken

en: Custom blocks
de: Benutzerdefinierte Blöcke

en: Stream wrapper
de: Stream-Wrapper

en: Entity types
de: Entitätstypen

en: Cards
de: Karten

en: Exception: @error
de: Ausnahme: @error

en: Site entities
de: Website-Entitäten

en: Site users
de: Website-Benutzer

en: Site contents
de: Website-Inhalte

en: Site files
de: Website-Dateien

en: Site groups
de: Website-Gruppen

en: My statistics
de: Meine Statistiken

en: My contents
de: Meine Inhalte

en: Site contents statistics
de: Website-Inhalts-Statistiken

en: Site entities statistics
de: Website-Entitäten-Statistiken

en: Site users statistics
de: Website-Benutzer-Statistiken

en: Site groups statistics
de: Website-Gruppen-Statistiken

en: My contents statistics
de: Statistiken zu meinen Inhalten

en: My groups statistics
de: Statistiken zu meinen Gruppen

en: There are currently @count managed files.
de: Momentan gibt es @count verwaltete Dateien.

en: Files by status
de: Dateien nach Status

en: Files by type
de: Dateien nach Typ

en: Total contents
de: Inhalte insgesamt

en: There are currently @count users.
de: Momentan gibt es @count Benutzer.

en: Statistics filtered with content authored by @user.
de: Statistiken gefiltert nach von @user erstellten Inhalten.

en: No groups membership found.
de: Keine Gruppenmitgliedschaften gefunden

en: Groups contents
de: Gruppeninhalte

en: Groups members
de: Gruppenmitglieder

en: Contents by type
de: Inhalte nach Typ

en: Members by group role
de: Mitglieder nach Gruppen-Rolle

en: Users by access
de: Benutzer nach Zugriff

en: Nodes by content type
de: Beiträge nach Inhaltstyp

en: Yes! Another statistics module.
de: JA! Ein weiteres Statistikmodul

en: YASM Charts
de: YASM-Diagramme

en: Nodes created/updated monthly
de: Erstellte/Aktualisierte Beiträge nach Monaten

en: New files monthly
de: Neue Dateien nach Monaten

en: Lasts users access
de: Letzter Benutzerzugriff

en: New users monthly
de: Neue Benutzer nach Monaten
