Year Only (9.1.2) - en to gd translation catalogue (5 entries)

en: Year
gd: Bliadhna

en: To
gd: Gu

en: Sort order
gd: Òrdugh seòrsachaidh

en: Ascending
gd: A' dìreadh

en: Descending
gd: A' teàrnadh
