YouTube Field (2.0.0) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: Settings
de: Einstellungen

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Thumbnails
de: Miniaturansichten

en: Video ID
de: Video-ID

en: YouTube settings
de: YouTube-Einstellungen

en: Output this field as a link
de: Dieses Feld als Link ausgeben

en: Field types
de: Feldtypen

en: Image style
de: Bildstil

en: Embedded video
de: Eingebettetes Video

en: Video URL
de: Video-URL

en: None (original image)
de: Keine (Originalbild)

en: Link image to
de: Bild verlinken mit

en: Nothing
de: Nichts

en: Thumbnail image style
de: Bildstil des Miniaturbilds

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
de: Text, der bis zur Eingabe eines Wertes im Feld angezeigt wird. Dies ist üblicherweise ein Beispiel für das erwartete Format oder eine kurze Beschreibung.

en: Placeholder for URL
de: Platzhalter für URL

en: No placeholders
de: Keine Platzhalter

en: URL placeholder: @placeholder_url
de: URL-Platzhalter: @placeholder_url

en: Video parameters
de: Video-Parameter

en: Hide logo
de: Logo ausblenden

en: Thumbnail directory
de: Miniaturbildverzeichnis
