zAdmin (1.0.2) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Home
id: Beranda

en: E-mail
id: Email

en: Username
id: Nama pengguna

en: Help
id: Bantuan

en: Page title
id: Judul halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Tabs
id: Tab

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Search form
id: Form pencarian

en: Powered by Drupal
id: Menggunakan Drupal

en: Main content
id: Konten utama

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua

en: Forgot your password?
id: Lupa kata sandi Anda?

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: Username or email address
id: Nama pengguna atau alamat email

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: User account menu
id: Menu akun pengguna
