zAdmin (1.0.2) - en to nl translation catalogue (23 entries)

en: E-mail
nl: E-mailadres

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Messages
nl: Berichten

en: Confirm Password
nl: Bevestig wachtwoord

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: Search form
nl: Zoekveld

en: Powered by Drupal
nl: Gebouwd met Drupal

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Main content
nl: Hoofdinhoud

en: Sidebar first
nl: Eerste zijbalk

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Sidebar second
nl: Tweede zijbalk

en: full name
nl: volledige naam

en: Forgot your password?
nl: Wachtwoord vergeten?

en: Site branding
nl: Branding van de website

en: Username or email address
nl: Gebruikersnaam of e-mailadres

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties

en: User account menu
nl: Gebruikersmenu
