Zen (8.x-7.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Comments
oc: Comentaris

en: new
oc: novèl

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: updated
oc: mes a jorn

en: Preview
oc: Apercebut

en: Add new comment
oc: Apondre un comentari

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: You are here
oc: Sètz aicí

en: Permalink
oc: Ligam permanent

en: Skip to main content
oc: Anar al contengut principal

en: Error message
oc: Messatge d'error

en: Warning message
oc: Messatge d'avertiment

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris

en: Only in admin section
oc: Unicament dins l'administracion

en: Main menu
oc: Menú principal

en: (active tab)
oc: (onglet actiu)

en: Status message
oc: Messatge d'estat
