Zero Point (8.x-1.11) - en to fa translation catalogue (48 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: Content
fa: محتوا

en: No
fa: خیر

en: unpublished
fa: منتشر نشده

en: Search
fa: جستجو

en: None
fa: هیچ

en: Center
fa: وسط

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to parent page
fa: به صفحه والد برو

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Large
fa: بزرگ

en: Icon
fa: شمایل

en: Updated
fa: به‌روز

en: n/a
fa: هیچ

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Up
fa: بالا

en: Forum
fa: انجمن

en: Add new comment
fa: افزودن نظر جدید

en: Button
fa: دکمه

en: Topics
fa: موضوعات

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Style
fa: اصلوب

en: Tabs
fa: زبانه ها

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Layout settings
fa: تنظیمات آرایش

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: ‹
fa: ›

en: ›
fa: ‹

en: Pagination
fa: صفحه بندی

en: Breadcrumbs
fa: سلسله صفحات

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Secondary menu
fa: قائمی ثانویه

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم

en: Text Formats
fa: قالب‌بندی‌های متن

en: Last page
fa: صفحۀ آخر
