Zero Point (8.x-1.14) - en to is translation catalogue (40 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Slideshow
is: Skyggnusýning

en: Content
is: Innihald

en: No
is: Nei

en: unpublished
is: óbirt

en: Search
is: Leit

en: None
is: Engin

en: Center
is: Miðja

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to parent page
is: Fara á síðu foreldris

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Help
is: Hjálp

en: Large
is: Stórt

en: Icon
is: Táknmynd

en: Updated
is: Uppfært

en: Submitted by
is: Innsent af

en: n/a
is: á ekki við

en: Last post
is: Síðasta færsla

en: Page title
is: Titill síðu

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: Up
is: Upp

en: User login
is: Innskráning notanda

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Tools
is: Tól

en: Topics
is: Umræða

en: Font size
is: Leturstærð

en: Posts
is: Færslur

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: Style
is: Stíll

en: New
is: Nýtt

en: Tabs
is: Flipar

en: Next page
is: Næsta síða

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: Powered by Drupal
is: Knúið af Drupal

en: Last page
is: Síðasta síða

en: Primary menu
is: Aðalvalmynd
