Zero Point (8.x-1.14) - en to ja translation catalogue (77 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Slideshow
ja: スライドショー

en: Content
ja: コンテンツ

en: No
ja: いいえ

en: unpublished
ja: 未掲載

en: Search
ja: 検索

en: None
ja: なし

en: Center
ja: 中央

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to parent page
ja: 親ページへ移動

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Large
ja: 大

en: Icon
ja: アイコン

en: Updated
ja: 更新

en: Submitted by
ja: 送信者

en: n/a
ja: 利用不可

en: Last post
ja: 最終投稿

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Normal
ja: ノーマル

en: Up
ja: 上へ

en: Forum
ja: フォーラム

en: User login
ja: ユーザーログイン

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Button
ja: ボタン

en: Image URL
ja: 画像URL

en: Tools
ja: ツール

en: Display breadcrumb
ja: パンくずリストを表示

en: Topics
ja: トピック

en: Font size
ja: フォントサイズ

en: Posts
ja: 投稿

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Style
ja: スタイル

en: New
ja: 新

en: Tabs
ja: タブ

en: Next page
ja: 次ページ

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Language switcher
ja: 言語の切り替え

en: Other settings
ja: その他の設定

en: Layout settings
ja: レイアウトの設定

en: Rounded corners
ja: 角丸

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Pagination
ja: ページ送り

en: wide
ja: 広

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Sidebar first
ja: 第１サイドバー

en: Secondary menu
ja: セカンダリーメニュー

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Sidebar second
ja: 第２サイドバー

en: Plum
ja: プラム

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Text Formats
ja: テキストフォーマット

en: Last page
ja: 最終ページ

en: Primary menu
ja: プライマリーメニュー

en: Date only
ja: 日付のみ

en: Site branding
ja: サイトブランディング

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ja: コンテンツタイプがまだ作成されていません。<a href="@create_content">コンテンツタイプ作成ページ</a>で新しいコンテンツタイプを追加してください。

en: Book outline for @book.title
ja: @book.title のブックアウトライン

en: Book traversal links for
ja: ブック横断リンク:

en: First page
ja: 先頭ページ

en: Page @items.current
ja: @items.current ページ

en: narrow
ja: 狭小

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション

en: User account menu
ja: ユーザーアカウントメニュー

en: An error occurred while trying to preview the media. Please save your work and reload this page.
ja: メディアのプレビューでエラーが発生しました。作業を保存してこのページを再読み込みしてください。
