Zero Point (8.x-1.17) - en to ro translation catalogue (73 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Content
ro: Conținut

en: No
ro: Nu

en: Search
ro: Căutare

en: None
ro: Nimic

en: Center
ro: Centru

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to parent page
ro: Mergi la pagina părinte

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Help
ro: Ajutor

en: Large
ro: Mare

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Updated
ro: Actualizat

en: Last post
ro: Ultima adăugare

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Page
ro: Pagina

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Up
ro: Sus

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Button
ro: Buton

en: Tools
ro: Instrumente

en: ago
ro: în urmă

en: Topics
ro: Subiecte

en: Font size
ro: Mărimea fontului

en: Posts
ro: Articole

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Style
ro: Stil

en: New
ro: Nou

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Tabs
ro: Taburi

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Language switcher
ro: Comutator limbi

en: Layout settings
ro: Setările de aspect

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Pagination
ro: Paginație

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: wide
ro: larg

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Sidebar first
ro: Bara laterală mai întâi

en: Secondary menu
ro: Meniu secundar

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Current page
ro: Pagina curentă

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Plum
ro: Prună

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Your shopping cart is empty.
ro: Coșul dumneavoastră de cumpărături este gol.

en: Text Formats
ro: Formate pentru text

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: Primary menu
ro: Meniu principal

en: Date only
ro: Doar dată

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ro: Nu aveți niciun tip de conținut creat încă. Mergeți la <a href="@create_content">pagina de creare a tipurilor de conținut</a> pentru a adăuga un tip nou de conținut.

en: Book outline for @book.title
ro: Structură carte pentru @book.title

en: Book traversal links for
ro: Legături de parcurgere a cărții pentru

en: First page
ro: Prima pagină

en: Page @items.current
ro: Pagina @items.current

en: narrow
ro: îngust

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator

en: Go to page @key
ro: Mergeți la pagina @key
