Zero Point (8.x-1.3) - en to fi translation catalogue (84 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Slideshow
fi: Diaesitys

en: Content
fi: Sisältö

en: No
fi: Ei

en: unpublished
fi: julkaisematon

en: Search
fi: Etsi

en: None
fi: Ei mitään

en: Center
fi: Keskellä

en: Go to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Go to parent page
fi: Mene yläsivulle

en: Go to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Help
fi: Ohje

en: Large
fi: Suuri

en: Icon
fi: Ikoni

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Submitted by
fi: Lähettäjä

en: n/a
fi: ei mitään

en: Last post
fi: Uusin kirjoitus

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Normal
fi: Normaali

en: Up
fi: Ylös

en: Forum
fi: Foorumi

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Add new comment
fi: Lisää uusi kommentti

en: Button
fi: Nappi

en: Tools
fi: Työkalut

en: Topics
fi: Aiheet

en: Font size
fi: Fontin koko

en: Posts
fi: Kirjoitukset

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Style
fi: Tyyli

en: New
fi: Uusi

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Next page
fi: Seuraava sivu

en: Go to first page
fi: Siirry ensimmäiselle sivulle

en: Go to last page
fi: Siirry viimeiselle sivulle

en: Language switcher
fi: Kielen vaihtaja

en: Orange
fi: Oranssi

en: Layout settings
fi: Ulkoasun asetukset

en: Rounded corners
fi: Pyöristetyt kulmat

en: User 1
fi: Käyttäjä 1

en: User 2
fi: Käyttäjä 2

en: User 3
fi: Käyttäjä 3

en: User 4
fi: Käyttäjä 4

en: User 5
fi: Käyttäjä 5

en: User 6
fi: Käyttäjä 6

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Slide URL
fi: Dian URL-osoite

en: Pagination
fi: Sivutus

en: wide
fi: laaja

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Page top
fi: Sivun yläreunaan

en: Page bottom
fi: Sivun alareuna

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Sidebar first
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: Secondary menu
fi: Toissijainen valikko

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Highlighted
fi: Korostettu

en: Sidebar second
fi: Toinen sivupalkki

en: Plum
fi: Luumu

en: Previous page
fi: Edellinen sivu

en: Text Formats
fi: Tekstimuodot

en: Show slideshow
fi: Näytä diaesitys (esim. vaihtuva kuvabanneri)

en: Last page
fi: Viimeinen sivu

en: Slide 1
fi: Dia 1

en: Slide Description
fi: Dian kuvaus

en: Slide 2
fi: Dia 2

en: Slide 3
fi: Dia 3

en: Slide Headline
fi: Dian otsikkorivi

en: Primary menu
fi: Ensisijainen valikko

en: Date only
fi: Vain päivämäärä

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: First page
fi: Ensimmäinen sivu

en: Page @items.current
fi: Sivu @items.current

en: narrow
fi: kapea

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko
