Zero Point (8.x-1.3) - en to sv translation catalogue (78 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Slideshow
sv: Bildspel

en: Content
sv: Innehåll

en: No
sv: Nej

en: unpublished
sv: ej publicerad

en: Search
sv: Sök

en: None
sv: Ingen

en: Center
sv: Centrerad

en: Go to previous page
sv: Gå till föregående sida

en: Go to parent page
sv: Gå till ovanliggande sida

en: Go to next page
sv: Gå till nästa sida

en: Help
sv: Hjälp

en: Large
sv: Stor

en: Icon
sv: Ikon

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Submitted by
sv: Inskickat av

en: n/a
sv: inte tillgänglig

en: Last post
sv: Senaste inlägg

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Breadcrumb
sv: Länkstig

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Up
sv: Upp

en: User login
sv: Användarinloggning

en: Add new comment
sv: Lägg till ny kommentar

en: Button
sv: Knapp

en: Image URL
sv: URL för bild

en: Tools
sv: Verktyg

en: ago
sv: sedan

en: Display breadcrumb
sv: Visa länkstig

en: Topics
sv: Ämnen

en: Font size
sv: Teckenstorlek

en: Posts
sv: Inlägg

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Style
sv: Stil

en: New
sv: Ny

en: Tabs
sv: Flikar

en: Next page
sv: Nästa sida

en: Go to first page
sv: Gå till första sidan

en: Go to last page
sv: Gå till sista sidan

en: Language switcher
sv: Språkväljare

en: Other settings
sv: Andra inställningar

en: Layout settings
sv: Inställningar för layout

en: Rounded corners
sv: Rundade hörn

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Search engine optimization (SEO) settings
sv: Inställningar för sökmotorsoptimering (SEO)

en: Pagination
sv: Paginering

en: Powered by Drupal
sv: Drivs av Drupal

en: wide
sv: bred

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Page top
sv: Överst på sidan

en: Page bottom
sv: Nederst på sidan

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Sidebar first
sv: Första sidospalt

en: Secondary menu
sv: Sekundär meny

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Highlighted
sv: Framhävd

en: Sidebar second
sv: Andra sidospalt

en: Plum
sv: Plommon

en: Previous page
sv: Föregående sida

en: Text Formats
sv: Textformat

en: Last page
sv: Sista sidan

en: Primary menu
sv: Primär meny

en: Date only
sv: Enbart datum

en: Social Media Links
sv: Sociala medier länkar

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
sv: Du har inte skapat någon innehållstyp ännu. Gå till sidan <a href="@create_content">skapa innehållstyp</a> för att lägga till en ny innehållstyp.

en: Book traversal links for
sv: Genomkorsande boklänkar för

en: First page
sv: Första sidan

en: Page @items.current
sv: Sida @items.current

en: narrow
sv: smal

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: User account menu
sv: Meny för användarkonto

en: An error occurred while trying to preview the media. Please save your work and reload this page.
sv: Ett fel uppstod när du försökte förhandsgranska media. Spara ditt arbete och ladda om den här sidan.
