Zero Point (8.x-1.8) - en to da translation catalogue (79 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Content
da: Indhold

en: No
da: Nej

en: unpublished
da: afpubliceret

en: Search
da: Søg

en: None
da: Ingen

en: Center
da: Centreret

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to parent page
da: Gå til overordnet side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Large
da: Stor

en: Icon
da: Ikon

en: Updated
da: Opdateret

en: Submitted by
da: Indsendt af

en: Last post
da: Seneste indlæg

en: Page title
da: Sidetitel

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Up
da: Op

en: User login
da: Log ind

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Button
da: Knap

en: Tools
da: Værktøjer

en: ago
da: siden

en: Display breadcrumb
da: Vis brødkrummesti

en: Topics
da: Emner

en: Font size
da: Skriftstørrelse

en: Posts
da: Indlæg

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Clean
da: Ryd

en: Style
da: Typografi

en: New
da: Ny

en: Tabs
da: Faner

en: Next page
da: Næste side

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Language switcher
da: Sprogvælger

en: Other settings
da: Andre indstillinger

en: Layout settings
da: Layoutindstillinger

en: User 1
da: Bruger 1

en: User 2
da: Bruger 2

en: User 3
da: Bruger 3

en: User 4
da: Bruger 4

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Font family
da: Skriftfamilie

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Powered by Drupal
da: Drives af Drupal

en: wide
da: bred

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: Secondary menu
da: Sekundær menu

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Sidebar second
da: Anden sidebar

en: Plum
da: Blommefarvet

en: Previous page
da: Forrige side

en: Text Formats
da: Tekstformater

en: Last page
da: Sidste side

en: Primary menu
da: Primære menu

en: Date only
da: Kun dato

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
da: Du har ikke oprettet nogen indholdstyper. Gå til siden <a href="@create-content">opret indholdstype</a> for at tilføje en ny indholdstype.

en: Book outline for @book.title
da: Indholdsfortegnelse for @book.title

en: Book traversal links for
da: Bognavigations-links for

en: First page
da: Første side

en: Page @items.current
da: Side @items.current

en: narrow
da: smal

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu

en: An error occurred while trying to preview the media. Please save your work and reload this page.
da: Der opstod en fejl under forsøget på at finde opdateringer til grænsefladeoversættelsen.

en: @title sub-navigation
da: @title undernavigation
