Zero Point (8.x-1.9) - en to el translation catalogue (52 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: No
el: Όχι

en: Search
el: Αναζήτηση

en: None
el: Κανένα

en: Center
el: Κέντρο

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Go to parent page
el: Μετάβαση στη γονική σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Help
el: Βοήθεια

en: Large
el: Μεγάλο

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: n/a
el: δ/υ

en: Last post
el: Τελευταία δημοσίευση

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Normal
el: Κανονικό

en: Up
el: Επάνω

en: Forum
el: Φόρουμ

en: Add new comment
el: Προσθήκη νέου σχολίου

en: Button
el: Κουμπί

en: Topics
el: Θέματα

en: Font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Posts
el: Καταχωρίσεις

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Style
el: Στυλ

en: New
el: Δημιουργία

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Go to first page
el: Πρώτη σελίδα

en: Go to last page
el: Τελευταία σελίδα

en: Layout settings
el: Ρυθμίσεις διάταξης

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: ‹
el: <

en: ›
el: >

en: Pagination
el: Σελιδοποίηση

en: wide
el: πλατύ

en: Page top
el: Κορυφή σελίδας

en: Page bottom
el: Βάση σελίδας

en: Sidebar first
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Secondary menu
el: Δευτερεύον μενού

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: Sidebar second
el: Δεύτερη πλευρική ζώνη

en: Previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Text Formats
el: Μορφότυποι κειμένου

en: Primary menu
el: Κύριο μενού

en: Date only
el: Μόνο ημερομηνία

en: Book outline for @book.title
el: Book outline για το @book.title

en: narrow
el: στενό
