Ziggurat (1.0.0-alpha2) - en to ps translation catalogue (66 entries)

en: Home
ps: کور

en: Title
ps: سرلیک

en: Body
ps: تنه

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Content
ps: منځپانګه

en: Username
ps: کارن نوم

en: Type
ps: بڼه

en: Author
ps: ليكوال

en: List
ps: لړ

en: Language
ps: ژبه

en: more
ps: نور

en: More
ps: نور

en: Action
ps: چار

en: File
ps: دوتنه

en: Edit
ps: سمون

en: Size
ps: كچه

en: None
ps: هېڅ يو

en: Use count
ps: شمیر وکاروه

en: Image
ps: انځور

en: Center
ps: منځ

en: Parent
ps: پلرين

en: Name
ps: نوم

en: Default
ps: تلواله

en: Path
ps: يونلور

en: Updated
ps: اوسمهالیز شو

en: ID
ps: پېژند

en: Attachment
ps: نښل

en: Picture
ps: انځور

en: All
ps: ټول

en: Active
ps: فعال

en: Page title
ps: پاڼې سرلیک

en: Block
ps: غونډ

en: Page
ps: پاڼه

en: Header
ps: سرۍ

en: To
ps: ته

en: Custom
ps: خپلېخوښه

en: Published
ps: خپاره شوي

en: Filter
ps: چاڼ

en: Count
ps: شمیر

en: Advanced
ps: پرمخ تللی

en: Media
ps: رسنۍ

en: Widget
ps: کاروونی

en: Table
ps: لښتيال

en: Attributes
ps: ځانتياوې

en: Role
ps: ونډه

en: Close
ps: تړل

en: Sort by
ps: چاڼ پر

en: Approved
ps: منل شوي

en: Alignment
ps: پرليكتيا

en: author
ps: ليكوال

en: Left
ps: کيڼ

en: Right
ps: ښی

en: People
ps: خلک

en: Oldest first
ps: لومړی زاړه

en: Tabs
ps: ټوپونه

en: Apply
ps: تطبيقول

en: Block description
ps: غونډ سپړاوى

en: Permission
ps: اجازه

en: Grid
ps: ځاليز

en: Skip to main content
ps: اصلي منځپانګه دانګل

en: Block type
ps: غونډ بڼه

en: Permanent
ps: دايمي

en: Temporary
ps: لنډمهاله

en: - All -
ps: - ټول -

en: Styles
ps: ډولونه
