Ziggurat (1.0.0-alpha3) - en to am translation catalogue (54 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Images
am: ምስሎች

en: Status
am: ሁኔታ

en: Register
am: ይመዝገቡ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: List
am: ዝርዝር

en: Language
am: ቋንቋ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Action
am: እርምጃ

en: Edit
am: አርትእ

en: Parent
am: ወላጅ

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Default
am: ነባሪ

en: Path
am: ዱካ

en: ID
am: አይዲ

en: Active
am: ገባሪ

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Header
am: ራስጌ

en: Custom
am: ብጁ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Table
am: ሰንጠረዥ

en: Provider
am: አቅራቢ

en: Close
am: ዝጋ

en: Sort by
am: ደርድር

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: Member for
am: አባልነት ለ

en: Blocked
am: የተጣመረ

en: Tabs
am: ትሮች

en: Block description
am: የጥምር ማብራሪያ

en: Permission
am: ፈቃድ

en: « first
am: « መጀምሪያ

en: last »
am: መጨረሻ »

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: User account
am: የተጠቃሚ መለያ

en: Primary tabs
am: ቀዳሚ ትሮች

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: MIME type
am: ሚሜ አይነት

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት
