Ziggurat (1.0.0-alpha3) - en to kn translation catalogue (103 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Images
kn: ಚಿತ್ರಗಳು

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: More
kn: ಹೆಚ್ಚಿನ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: True
kn: ನಿಜ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Background
kn: ಹಿನ್ನೆಲೆ

en: Background Color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Small
kn: ಚಿಕ್ಕದಾದ

en: Large
kn: ದೊಡ್ಡದಾದ

en: Audio
kn: ಆಡಿಯೋ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Filename
kn: ಕಡತದಹೆಸರು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Picture
kn: ಚಿತ್ರ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Count
kn: ಲೆಕ್ಕ

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: Thumbnail
kn: ತಂಬ್‌ನೈಲ್‌

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Mobile
kn: ಮೊಬೈಲ್

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Redirect
kn: ಮರುನಿರ್ದೇಶನ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Full
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Member for
kn: ಸದಸ್ಯರು

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: People
kn: ಜನರು

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Glossary
kn: ಪದಸೂಚಿ

en: Last modified
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಲಾದ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Zoom In
kn: ಹಿಗ್ಗಿಸು

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Simple
kn: ಸರಳ

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: Editor
kn: ಸಂಪಾದಕ

en: Administrator
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕರು

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Animation
kn: ಸಜೀವನ(ಅನಿಮೇಶನ್‌)

en: Print
kn: ಮುದ್ರಿಸು(_P)...

en: Zoom
kn: ಹಿಗ್ಗಿಸು

en: Citation
kn: ಉಲ್ಲೇಖ(Citation)

en: Primary
kn: ಪ್ರಾಥಮಿಕ

en: Compact
kn: ಸಾಂದ್ರ(_Compact)

en: 25%
kn: ೨೫%

en: Play/Pause
kn: ಚಲಾಯಿಸು/ವಿರಮಿಸು

en: In
kn: ಒಳಗೆ

en: 100%
kn: ೧೦೦%

en: 50%
kn: ೫೦%

en: 33%
kn: ೩೩%

en: 75%
kn: ೭೫%
