Ziggurat (1.0.0-alpha4) - en to bs translation catalogue (63 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Images
bs: Slike

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: List
bs: Izlistaj

en: Language
bs: Jezik

en: more
bs: još

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Size
bs: Veličina

en: None
bs: Nijedan

en: Image
bs: Slika

en: Parent
bs: Roditelj

en: Name
bs: Ime

en: Label
bs: Oznaka

en: Path
bs: Putanja

en: Teaser
bs: Sažetak

en: Attachment
bs: Prilog

en: Picture
bs: Slika

en: Content type
bs: Tip sadržaja

en: Created
bs: Kreiran

en: All
bs: Sve

en: Active
bs: Aktivan

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Roles
bs: Uloge

en: Published
bs: Objavljeno

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Last access
bs: Zadnji pristup

en: Normal
bs: Normalno

en: Plain text
bs: Obični tekst

en: Table
bs: Tabela

en: Role
bs: Uloga

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: Member for
bs: Član od

en: Blocked
bs: Blokiran

en: Last modified
bs: Zadnji put izmijenjeno

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Apply
bs: Primjeni

en: Block description
bs: Opis bloka

en: Used in
bs: Koristi se u

en: Permission
bs: Dozvole

en: « first
bs: « prva

en: last »
bs: zadnja »

en: Primary tabs
bs: Primarni tabovi

en: Secondary tabs
bs: Sekundarni tabovi

en: Status messages
bs: Statusne poruke

en: Main page content
bs: Sadržaj glavne stranice

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Primary admin actions
bs: Primarne admin akcije

en: Basic block
bs: Osnovni blok

en: A basic block contains a title and a body.
bs: Osnovni blok sadrži naslov i tijelo.

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML

en: Restricted HTML
bs: Ograničen HTML
