Ziggurat (1.0.0-alpha4) - en to th translation catalogue (60 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Images
th: รูปภาพ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Action
th: แอคชั่น

en: On
th: เปิด

en: File
th: ไฟล์

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Background
th: ภาพพื้นหลัง

en: Small
th: เล็ก

en: Large
th: ใหญ่

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: ID
th: ไอดี

en: Picture
th: รูปภาพ

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Off
th: ปิด

en: Header
th: ส่วนหัว

en: To
th: ถึง

en: From
th: จาก

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Count
th: จำนวน

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: Media
th: สื่อ

en: Widget
th: วิดเจ็ต

en: Mobile
th: มือถือ

en: Table
th: ตาราง

en: Provider
th: ผู้ให้บริการ

en: Close
th: ปิด

en: author
th: ผู้เขียน

en: People
th: บุคคล

en: Video
th: วีดีโอ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Oldest first
th: ที่เก่าแก่ที่สุดก่อน

en: Grid
th: ตะแกรง

en: Editor
th: แก้ไข

en: Administrator
th: ผู้ดูแลระบบ

en: Print
th: พิมพ์

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: Newest first
th: ใหม่ล่าสุดก่อน

en: Zoom
th: ขยายใหญ่

en: Permanent
th: ถาวร

en: Temporary
th: ชั่วคราว

en: No files available.
th: ไม่พบไฟล์ใดๆ

en: Custom text
th: กำหนดรูปแบบข้อความเอง

en: Publishing status
th: สถานะการเผยแพร่

en: Styles
th: ลักษณะ

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Your virtual face or picture.
th: เลือกรูปภาพจากคอมพิวเตอร์ของคุณ

en: Original language
th: ภาษาต้นฉบับ
