Ziggurat (1.0.0-alpha6) - en to el translation catalogue (172 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Images
el: Εικόνες

en: Status
el: Κατάσταση

en: Register
el: Εγγραφή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: List
el: Λίστα

en: Language
el: Γλώσσα

en: more
el: περισσότερα

en: More
el: Περισσότερα

en: Action
el: Ενέργεια

en: On
el: Ανοικτό

en: File
el: Αρχείο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: Image
el: Εικόνα

en: Center
el: Κέντρο

en: Parent
el: Γονέας

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: True
el: Αληθής

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Background Color
el: Χρώμα φόντου

en: Top
el: Κορυφή

en: Small
el: Μικρό

en: Large
el: Μεγάλο

en: Path
el: Διαδρομή

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Picture
el: Εικόνα

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Files
el: Αρχεία

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: All
el: Όλες

en: Active
el: Ενεργό

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Off
el: Κλειστό

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: To
el: Προς

en: From
el: Από

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Last access
el: Τελευταία προσπέλαση

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Normal
el: Κανονικό

en: Last update
el: Τελευταία ενημέρωση

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Media
el: Μέσα

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Widget
el: Γραφικό συστατικό

en: Desc
el: Φθί

en: Table
el: Πίνακας

en: Attributes
el: Χαρακτηριστικά

en: Role
el: Ρόλος

en: Provider
el: Πάροχος

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Full
el: Πλήρες

en: Approved
el: Εγκεκριμένο

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: Member for
el: Μέλος για

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: author
el: συγγραφέας

en: Entity
el: Οντότητα

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: People
el: Χρήστες

en: Blocked
el: Αποκλεισμένος

en: Glossary
el: Γλωσσάρι

en: Last modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Oldest first
el: Τα παλαιότερα πρώτα

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Anonymous user
el: Ανώνυμος χρήστης

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Simple
el: Απλό

en: Block description
el: Περιγραφή του μπλοκ

en: Used in
el: Χρησιμοποιείται σε

en: Permission
el: Άδεια

en: Grid
el: Πλέγμα

en: Editor
el: Επεξεργαστής

en: Authenticated user
el: Πιστοποιημένος χρήστης

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Newest first
el: Τα νεότερα πρώτα

en: Block type
el: Τύπος μπλοκ

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: User account
el: Λογαριασμός χρήστη

en: No content available.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη ύλη.

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Permanent
el: Μόνιμο

en: Temporary
el: Προσωρινό

en: No files available.
el: Δεν υπάρχουν αρχεία.

en: MIME type
el: MIME τύπος

en: Upload date
el: Ημερομηνία αποστολής

en: Custom text
el: Προσαρμοσμένο κείμενο

en: Not Approved
el: Μη εγκεκριμένο

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Compact
el: Συμπαγής

en: Publishing status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Styles
el: Στυλ

en: Your virtual face or picture.
el: Το εικονικό σας πρόσωπο ή εικόνα.

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: Published status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο

en: Recent content
el: Πρόσφατο περιεχόμενο

en: Find and manage content.
el: Εύρεση και διαχείριση περιεχομένου

en: Taxonomy term page
el: Σελίδα όρων ταξινόμησης

en: No people available.
el: Κανένας διαθέσιμος χρήστης.

en: Find and manage people interacting with your site.
el: Εύρεση και διαχείριση χρηστών που αλληλεπιδρούν με τον ιστοτόπο σας.

en: Bulk update
el: Μαζική ενημέρωση

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
el: Διαχείριση λογαριασμών χρηστών, ρόλων και αδειών

en: Changed date
el: Αλλαγμένη ημερομηνία

en: Asc
el: Αύξ

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML

en: With selection
el: Επιλογές ενημέρωσης

en: Custom block library
el: Βιβλιοθήκη προσαρμοσμένου μπλοκ

en: Registering module
el: Καταχώρηση μονάδας

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: Large (480×480)
el: Μεγάλο (480x480)

en: Medium (220×220)
el: Μεσαίο (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
el: Μικρογραφία (100x100)

en: HTML Date
el: HTML Ημερομηνία

en: HTML Month
el: HTML Μήνας

en: HTML Time
el: HTML Ώρα

en: HTML Week
el: HTML Εβδομάδα

en: HTML Year
el: HTML Έτος

en: Default long date
el: Προκαθορισμένη πλήρης ημερομηνία

en: Default medium date
el: Προεπιλoγή μεσαίας ημερομηνίας

en: Default short date
el: Προεπιλoγή σύντομης ημερομηνίας

en: Basic block
el: Βασικό μπλοκ

en: A basic block contains a title and a body.
el: Ένα βασικό μπλοκ περιέχει έναν τίτλο και ένα κυρίως κείμενο.

en: Basic HTML
el: Βασική HTML

en: Restricted HTML
el: HTML με περιορισμούς

en: Recent content.
el: Πρόσφατο περιεχόμενο.

en: All content, by letter.
el: Όλο το περιεχόμενο, ανά γράμμα.

en: Max 1300x1300
el: Μέγιστη διάσταση 1300x1300

en: Max 2600x2600
el: Μέγιστη διάσταση 2600x2600

en: Max 325x325
el: Μέγιστη διάσταση 325x325

en: Max 650x650
el: Μέγιστη διάσταση 650x650

en: Find and manage content
el: Αναζήτηση και διαχείριση περιεχομένου

en: Name or email contains
el: Το όνομα ή το επίθετο περιέχει
