Ziggurat (2.0.0-beta1) - en to fi translation catalogue (187 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Images
fi: Kuvat

en: Status
fi: Tila

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: List
fi: Lista

en: Language
fi: Kieli

en: more
fi: lisää

en: More
fi: Lisää

en: Action
fi: Toiminto

en: On
fi: Käytössä

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Size
fi: Koko

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Use count
fi: Käyttömäärä

en: Image
fi: Kuva

en: Center
fi: Keskellä

en: Parent
fi: Isäntä

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: True
fi: Tosi

en: Default
fi: Oletus

en: Background
fi: Tausta

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Small
fi: Pieni

en: Large
fi: Suuri

en: Path
fi: Polku

en: Filename
fi: Tiedoston nimi

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Attachment
fi: Liite

en: Picture
fi: Kuva

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Files
fi: Tiedostot

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Off
fi: Pois päältä

en: Header
fi: Ylätunniste

en: To
fi: Osoitteeseen

en: From
fi: Lähettäjä

en: Custom
fi: Oma

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Last access
fi: Viimeksi paikalla

en: Count
fi: Laskuri

en: Normal
fi: Normaali

en: Last update
fi: Viimeksi päivitetty

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: Widget
fi: Widgetti

en: Table
fi: Taulukko

en: Attributes
fi: Ominaisuudet

en: Role
fi: Rooli

en: Provider
fi: Sisältölähde

en: Close
fi: Sulje

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Full
fi: Kokonainen

en: Approved
fi: Hyväksytty

en: Token
fi: Muuttuja

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Member for
fi: Käyttäjä jo

en: Middle
fi: Keskellä

en: Alignment
fi: Tasaus

en: author
fi: kirjoittaja

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: People
fi: Käyttäjät

en: Blocked
fi: Suljettu

en: Glossary
fi: Sanasto

en: Last modified
fi: Viimeksi muutettu

en: Changed
fi: Muuttunut

en: 301 Moved Permanently
fi: 301 Pysyvästi siirretty

en: 307 Temporary Redirect
fi: 307 Tilapäinen uudelleenohjaus

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Oldest first
fi: Vanhin ensin

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Apply
fi: Käytä

en: Simple
fi: Yksinkertainen

en: Block description
fi: Lohkon kuvaus

en: Overrides
fi: Merkkijonojen ylikirjoitus

en: Used in
fi: Käytetään

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Grid
fi: Ruudukko

en: Editor
fi: Editori

en: 300 Multiple Choices
fi: 300 Useita valintoja

en: 302 Found
fi: 302 Löydetty

en: 303 See Other
fi: 303 Kts. toinen

en: 304 Not Modified
fi: 304 Muuttamaton

en: 305 Use Proxy
fi: 305 Käytä proxyä

en: Authenticated user
fi: Sisäänkirjautunut käyttäjä

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Print
fi: Tulosta

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Fid
fi: FId

en: Newest first
fi: Uusin ensin

en: Block type
fi: Lohkon tyyppi

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: User account
fi: Käyttäjätili

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Permanent
fi: Pysyvä

en: Temporary
fi: Tilapäinen

en: No files available.
fi: Tiedostoja ei ole saatavilla.

en: Citation
fi: Sitaatti

en: MIME type
fi: MIME tyyppi

en: Upload date
fi: Latauspäivämäärä

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Custom text
fi: Muokattu teksti

en: Not Approved
fi: Ei hyväksytty

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Compact
fi: Kompakti

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Styles
fi: Tyylit

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Your virtual face or picture.
fi: Virtuaaliset kasvosi tai kuvasi.

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: Cover Image
fi: Kansikuva

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Full content
fi: Koko sisältö

en: Recent content
fi: Uusin sisältö

en: Find and manage content.
fi: Etsi ja ylläpidä sisältöä.

en: Taxonomy term page
fi: Luokittelusanojen sivu

en: No people available.
fi: Ei saatavilla olevia ihmisiä.

en: Find and manage people interacting with your site.
fi: Etsi ja hallinnoi sivustoasi käyttäviä ihmisiä.

en: No media available.
fi: Ei mediaa saatavilla.

en: Bulk update
fi: Massapäivitys

en: Last accessed
fi: Viimeksi käytetty

en: Fix 404 pages
fi: Korjaa 404-sivut

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
fi: Ylläpidä käyttäjiä, rooleja ja käyttöoikeuksia.

en: Changed date
fi: Muutospäivämäärä

en: Master
fi: Isäntä

en: Slide In Right
fi: Liu'uta sisään oikealta

en: Media type
fi: Median tyyppi

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: Original language
fi: Alkuperäinen kieli

en: With selection
fi: Valinnalla

en: Custom block library
fi: Kustomoitujen lohkojen kirjasto

en: Registering module
fi: Käytön kirjannut moduuli

en: File usage
fi: Tiedoston käyttö

en: Submitted by @author_name on @date
fi: Lähettänyt @author_name @date

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
fi: D, d.m.Y - H:i

en: Default long date
fi: Päivämäärä pitkässä muodossa

en: Default medium date
fi: Päivämäärä keskipitkässä muodossa

en: Default short date
fi: Päivämäärä lyhyessä muodossa

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
fi: d.m.Y - H:i

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML

en: Max 1300x1300
fi: Enintään 1300×1300

en: Max 2600x2600
fi: Enintään 2600×2600

en: Max 325x325
fi: Enintään 325×325

en: Max 650x650
fi: Enintään 600×600

en: Name or email contains
fi: Nimi tai sähköposti sisältää

en: A locally hosted audio file.
fi: Paikallisesti palveltava äänitiedosto.

en: A locally hosted video file.
fi: Paikallisesti palveltava videotiedosto.
