Ziggurat (2.0.0-beta1) - en to he translation catalogue (157 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Images
he: תמונות

en: Status
he: מצב

en: Register
he: הרשמה

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Username
he: שם משתמש

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Language
he: שפה

en: more
he: עוד

en: More
he: עוד

en: Action
he: פעולה

en: On
he: פעיל

en: File
he: קובץ

en: Edit
he: עריכה

en: Size
he: גודל

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Use count
he: שימוש בספירה

en: Image
he: תמונה

en: Center
he: מרכז

en: Parent
he: אב

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: True
he: אמת

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Background Color
he: צבע רקע

en: Top
he: עליון

en: Small
he: קטן

en: Large
he: גדול

en: Audio
he: אודיו

en: Path
he: מיקום

en: Filename
he: שם קובץ

en: Teaser
he: תקציר

en: Updated
he: עודכן

en: Layout
he: פריסה

en: Attachment
he: צְרוּפָה

en: Picture
he: תמונה

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Files
he: קבצים

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Page title
he: כותרת דף

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Bottom
he: למטה

en: Off
he: כבוי

en: Header
he: כותרת עליונה

en: To
he: אל

en: From
he: מאת

en: Custom
he: מותאם

en: Roles
he: תפקידים

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Last access
he: כניסה אחרונה

en: Count
he: כמות

en: Normal
he: נורמלי

en: Last update
he: עדכון אחרון

en: Advanced
he: מתקדם

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Media
he: מדיה

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Widget
he: וידג'ט

en: Desc
he: יורד

en: Table
he: טבלה

en: Attributes
he: מאפיינים

en: Role
he: תפקיד

en: Provider
he: ספק

en: Close
he: סגירה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Full
he: מלא

en: Approved
he: מאושר

en: Token
he: אסימון

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Member for
he: חבר/ה במשך

en: Middle
he: אמצע

en: Alignment
he: יישור

en: author
he: מחבר/ת

en: Entity
he: יישות

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: People
he: משתמשים

en: Blocked
he: חסום

en: Video
he: וידאו

en: Glossary
he: מילון מונחים

en: Last modified
he: שונה לאחרונה

en: Changed
he: השתנה

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Oldest first
he: ישן תחילה

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Tabs
he: לשוניות

en: Anonymous user
he: משתמש אנונימי

en: Apply
he: החל

en: Simple
he: פשוט

en: Block description
he: תיאור הבלוק

en: Used in
he: משמש ב-

en: Permission
he: הרשאה

en: Grid
he: רשת

en: Editor
he: עורך

en: Audio file
he: קובץ אודיו

en: Authenticated user
he: משתמש מאומת

en: Administrator
he: מנהל

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Offset
he: היסט

en: Print
he: הדפסה

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Newest first
he: חדש תחילה

en: Block type
he: סוג בלוק

en: Entity type
he: סוג ישות

en: User account
he: חשבון משתמש

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Permanent
he: קבוע

en: Temporary
he: זמני

en: No files available.
he: אין קבצים זמינים

en: MIME type
he: סוג MIME

en: Upload date
he: תאריך העלאה

en: Primary
he: ראשי

en: Video file
he: קובץ וידאו

en: Custom text
he: טקסט מותאם אישית

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Compact
he: קומפקטי

en: Publishing status
he: מפורסם

en: Styles
he: סגנונות

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Your virtual face or picture.
he: אוואטר או תמונה

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Published status
he: מצב פרסום

en: Main page content
he: תוכן

en: Full content
he: תוכן מלא

en: Recent content
he: תכנים אחרונים

en: Find and manage content.
he: איתור תוכן וניהולו.

en: Taxonomy term page
he: דף מונחי טקסונומיה

en: Bulk update
he: עדכון גורף

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
he: ניהול חשבונות משתמשים, תפקידים והרשאות

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Custom block library
he: ספרית בלוקים מותאמים

en: Fallback date format
he: ברירת המחדל למבנה תאריך

en: File usage
he: שימוש בקובץ

en: Submitted by @author_name on @date
he: נכתב ע"י @author_name ב@date

en: Default medium date
he: ברירת המחדל לתאריך בינוני

en: Basic block
he: בלוק בסיסי

en: Name or email contains
he: השם או כתובת המייל מכילים
