Ziggurat (2.0.0-beta1) - en to ro translation catalogue (188 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Images
ro: Imagini

en: Status
ro: Stare

en: Register
ro: Înscriere

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Language
ro: Limba

en: more
ro: mai multe

en: More
ro: Mai multe

en: Action
ro: Acțiune

en: On
ro: Pornit

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Size
ro: Mărime

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Use count
ro: Număr de utilizări

en: Image
ro: Imagine

en: Center
ro: Centru

en: Parent
ro: Părinte

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: True
ro: Adevărat

en: Default
ro: Implicit

en: Background
ro: Fundal

en: Background Color
ro: Culoare Fundal

en: Top
ro: Sus

en: Small
ro: Mic

en: Large
ro: Mare

en: Path
ro: Cale

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Updated
ro: Actualizat

en: Layout
ro: Prezentare

en: Attachment
ro: Anexă

en: Picture
ro: Imagine

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Files
ro: Fișiere

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Off
ro: Oprit

en: Header
ro: Cap

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Custom
ro: Personalizat

en: Roles
ro: Roluri

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Last access
ro: Ultima accesare

en: Count
ro: Contor

en: Last update
ro: Ultima actualizare

en: Advanced
ro: Avansat

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Desc
ro: Descendent

en: Table
ro: Tabel

en: Attributes
ro: Atribute

en: Role
ro: Rol

en: Redirect
ro: Redirecționare

en: Provider
ro: Furnizor

en: Close
ro: Închideți

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Full
ro: Complet

en: Approved
ro: Aprobat

en: Token
ro: Simbol

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Member for
ro: Membru pentru

en: Alignment
ro: Aliniere

en: author
ro: autor

en: Entity
ro: Entitate

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: People
ro: Persoane

en: Blocked
ro: Blocat

en: Glossary
ro: Glosar

en: Last modified
ro: Ultima modificare

en: Changed
ro: Schimbat

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Oldest first
ro: Cele vechi primele

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Tabs
ro: Taburi

en: Anonymous user
ro: Vizitator

en: Apply
ro: Aplică

en: Block description
ro: Descrierea blocului

en: Used in
ro: Utilizat în

en: Permission
ro: Permisiune

en: Grid
ro: Grilă

en: Audio file
ro: Fișier audio

en: Authenticated user
ro: Utilizator autentificat

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Print
ro: Printare

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Newest first
ro: Cele noi primele

en: Block type
ro: Tipul blocului

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: User account
ro: Cont utilizator

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Temporary
ro: Temporar

en: No files available.
ro: Nu sunt fișiere disponibile.

en: MIME type
ro: Tip MIME

en: Upload date
ro: Data încărcării

en: Video file
ro: Fișier video

en: Custom text
ro: Text personalizat

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Styles
ro: Stiluri

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Your virtual face or picture.
ro: Fața virtuală sau poza dumneavoastră.

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Main page content
ro: Conţinut principal pagină

en: Full content
ro: Întregul conținut

en: Recent content
ro: Conținut recent

en: Find and manage content.
ro: Găsire și administrare conținut

en: Taxonomy term page
ro: Pagina unui termen de taxonomie

en: No people available.
ro: Nici o persoană disponibilă.

en: Find and manage people interacting with your site.
ro: Identificați și administrați utilizatorii sitului dumneavoastră.

en: No media available.
ro: Nu există suport media disponibil.

en: Bulk update
ro: Actualizare în masă

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ro: Gestionați conturile de utilizator, rolurile și permisiunile.

en: Changed date
ro: Data modificării

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Media type
ro: Tip media

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: Original language
ro: Limba originală

en: With selection
ro: Cu cele selectate

en: Custom block library
ro: Librărie bloc personalizat

en: Registering module
ro: Înregistrare modul

en: Fallback date format
ro: Format pentru dată de rezervă

en: File usage
ro: Întrebuințarea fișierului

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: Large (480×480)
ro: Mare (480×480)

en: Medium (220×220)
ro: Mediu (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
ro: Miniatură (100×100)

en: HTML Date
ro: Data în format HTML

en: HTML Datetime
ro: Data și ora în format HTML

en: HTML Month
ro: Luna în format HTML

en: HTML Time
ro: Timpul în format HTML

en: HTML Week
ro: Săptămâna în format HTML

en: HTML Year
ro: An în format HTML

en: HTML Yearless date
ro: Data fără an în format HTML

en: Default long date
ro: Data implicită, în format lung

en: Default medium date
ro: Data implicită, în format mediu

en: Default short date
ro: Data implicită, în format scurt

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
ro: d/m/Y -H:i

en: Basic block
ro: Bloc de bază

en: A basic block contains a title and a body.
ro: Un bloc de bază conține un titlu și un conținut.

en: Basic HTML
ro: HTML de bază

en: Restricted HTML
ro: HTML limitat

en: Find and manage custom blocks.
ro: Găsiți și gestionați blocurile personalizate.

en: Find and manage files.
ro: Găsiți și gestionați fișiere.

en: Recent content.
ro: Conținut recent.

en: All content, by letter.
ro: Tot conținutul, după litere.

en: Max 1300x1300
ro: Maxim 1300x1300

en: Max 2600x2600
ro: Maxim 2600x2600

en: Max 325x325
ro: Maxim 325x325

en: Max 650x650
ro: Maxim 650x650

en: Files overview
ro: Privire de ansamblu asupra fișierelor

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
ro: Informații referitoare la frecventa de utilizare pentru {{ arguments.fid }}

en: Find and manage content
ro: Găsire și administrare conținut

en: Name or email contains
ro: Numele sau emailul conține

en: Media name
ro: Nume media

en: Use local images for reusable media.
ro: Utilizați imagini locale pentru suporturi reutilizabile.

en: There are no custom blocks available.
ro: Nu sunt disponibile blocuri personalizate.

en: A locally hosted audio file.
ro: Un fișier audio găzduit local

en: A locally hosted video file.
ro: Un fișier video găzduit local.
