Zeomine Server - en to pt translation catalogue (40 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Description
pt: Descrição

en: Servers
pt: Servidores

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Ver

en: User Name
pt: Nome do Usuário

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: Custom
pt: Personalizado

en: Severity
pt: Severidade

en: Warning
pt: Aviso

en: Items
pt: Itens

en: Amount
pt: Valor

en: Desc
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Modified
pt: Modificado

en: Notice
pt: Nota

en: Changed
pt: Alterado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Context
pt: Contexto

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Memory
pt: Memória

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Critical
pt: Crítico

en: Post Date
pt: Data do envio

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: There is no @label yet.
pt: Ainda não existe @label.

en: Context Type
pt: Tipo de contexto

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: The Name of the associated user.
pt: O nome do usuário associado.
