Zeomine Server - en to fr translation catalogue (40 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: List
fr: Lister

en: Servers
fr: Serveurs

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: View
fr: Voir

en: User Name
fr: Nom d'utilisateur

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Severity
fr: Importance

en: Warning
fr: Avertissement

en: Items
fr: Éléments

en: Amount
fr: Montant

en: Recipient
fr: Destinataire

en: Sort by
fr: Trier par

en: Modified
fr: Modifié

en: Notice
fr: Information

en: Changed
fr: Modifié

en: Apply
fr: Appliquer

en: Context
fr: Contexte

en: Offset
fr: Décalage

en: Message Body
fr: Corps du Message

en: Memory
fr: Mémoire

en: Author UID
fr: Identifiant utilisateur (UID) de l'auteur

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: From Address
fr: Adresse de l'expéditeur

en: Critical
fr: Critique

en: Post Date
fr: Date de publication

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Master
fr: Principal

en: There is no @label yet.
fr: Il n'y a encore aucun(e) @label.

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.
