ZURB Foundation (7.0.0-beta1) - en to bn translation catalogue (14 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Go to previous page
bn: পূর্ববর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to next page
bn: পরবর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Help
bn: সহায়তা

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: Left sidebar
bn: বাম সাইডবার

en: Medium
bn: মাঝারি

en: Go to first page
bn: প্রথম পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to last page
bn: শেষ পৃষ্ঠায় যাও

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব

en: (active tab)
bn: (সক্রিয় ট্যাব)
