ZURB Foundation (8.x-6.7-beta1) - en to fr translation catalogue (49 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Enable
fr: Activer

en: Search
fr: Rechercher

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Back
fr: Précédent

en: Help
fr: Aide

en: Small
fr: Petit

en: Large
fr: Grand

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Always
fr: Toujours

en: Never
fr: Jamais

en: Header
fr: Entête

en: Left sidebar
fr: Barre latérale gauche

en: Right sidebar
fr: Barre latérale droite

en: Medium
fr: Moyen

en: Tools
fr: Outils

en: Sticky
fr: Épinglé (en haut des listes)

en: Tabs
fr: Onglets

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Language switcher
fr: Sélecteur de langue

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Powered by Drupal
fr: Propulsé par Drupal

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: (active tab)
fr: (onglet actif)

en: Footer first column
fr: Première colonne du pied de page

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: X-Large
fr: XL

en: XX-Large
fr: XXL

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Footer menu
fr: Menu Pied de page

en: Last page
fr: Dernière page

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Site header
fr: Entête du site

en: First page
fr: Première page

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: User account menu
fr: Menu du compte de l'utilisateur
