ZURB Foundation (9.0.0-beta2) - en to fa translation catalogue (44 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Content
fa: محتوا

en: Enable
fa: فعال

en: Search
fa: جستجو

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Back
fa: بازگشت

en: Help
fa: راهنما

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Page
fa: صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Always
fa: همیشه

en: Never
fa: هیچوقت

en: Header
fa: سربرگ

en: Left sidebar
fa: کناره چپ

en: Right sidebar
fa: کناره راست

en: Medium
fa: متوسط

en: Tools
fa: ابزارها

en: Sticky
fa: چسبانک

en: Tabs
fa: زبانه ها

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Language switcher
fa: تغییردهنده زبان

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Main navigation
fa: پیمایدنۀ اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Pagination
fa: صفحه بندی

en: Powered by Drupal
fa: نیرو گرفته از دروپال

en: Breadcrumbs
fa: سلسله صفحات

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: (active tab)
fa: (لبه فعال)

en: Current page
fa: صفحه جاری

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Last page
fa: صفحۀ آخر

en: Submitted by @author_name on @date
fa: تقدیم شده توسط  @author_name در @date

en: Primary admin actions
fa: اقدامات اصلی مدیر

en: User account menu
fa: قائم حساب کابرا
